3D visualiseerimine 09.04.2017

Mis on 3D visualiseerimine?

3D visualiseerimise eesmärk on luua realistlik pilt loodavast objektist. Tänapäevases turusituatsioonis on need digitaalselt loodud joonised hädavajalikud. Nende suur eelis nii arhidektidele, firmadele kui ka klientidele on võimalus näha tervet  pilti alles loodavast ja planeeritavat tööst. See annab võimaluse panna loodavale kujutisele vastav valgustus, värvid ning  näidata lisaks ehitise sisemist ja välimist osa. 3D programmi ja renderdamise abil luuakse soovitud projektist kahemõõtmeline fotorealistlik pilt, kuhu on lisatud kõik lõpliku lahendusse planeeritavad objektid nagu näiteks veekogud, taimed, värvid, tekstuurid ja valgustus.

 

3D visualiseerimise kasutusele võtmise ajast on üha enam vähenenud käsitsi tehtavate jooniste ja plaanide arv. Käsitsi tehtud jooniseid kasutatakse üldjuhul projektide algfraasides, kus on kiirelt vaja visandada ideid – lõplikud lahendused aga valmivad juba 3D programmis.

Kompromissitu kvaliteet, detailide täpsus ja võimaluste rohkus – need on 3D visualisatsiooni eelised. Tänu kõigele eelpool nimetatule sobib 3D visualiseerimine kasutamiseks nii ehitiste, maastike projektide kui ka muude planeeringute loomisel.

Millised on võimalused?

3D võimalused on tänapäeval piiritud. Võimalus on lisada visualisatsiooni kõik reaalselt  soovitaval  objekti alal asuvad ehitised. Projekti saab lisada ka puid, muru, kivirajatisi, aiapiirdeid ja palju muud. Pildi loomisel saab kasutada erinevaid värve, tekstuure ja tänapäeval kõiki kasutatavaid materjale (puit, metall ja kivi).

Kliendil on võimalik näha oma rajatavast objektist erinevatest ilmkaartest ja nurkadest, on võimalik läbi proovida erinevaid toone, mis harmoneeruksid ümbritseva arhitektuuriga. Samuti saab läbi mängida vastavalt asukohale ja ilmakaarele päikese tõusud ning loojangud. 3D visualiseerimine on ka suureks abiks aiavalgustuse planeerimisel:  kuhu paigutada valgustid ja kuidas näeb aed välja pimedal ajal.

Kuidas me seda teeme?

3D visualisatsiooni on võimalik luua erinevatel viisidel. Võimalus on luua CAD projekti, esialgse eskiisi või fotode abil.

Kui eelnevad andmed puuduvad, mõõdistatakse kliendi juures kogu ala, märgitakse üles suuremad objektid ja ümbruskonna iseärasused. Tehakse ka fotod objektist, mille järgi kantakse projekt täpses mõõtkavas 3D programmi.

Seejärel joonistatakse visandlikud joonised, mida vaheetappidena näidatakse ka kliendile arutamaks esimesi eskiise ja ideid. Kui esmaste visandite osas on klient rahul, kantakse need üle juba arvuti 3D programmi, kus sünnivad lõplikud 3D visualiseeringud kliendi tulevasest projektist.

 

  

Mis on lõpptulemuseks?

Lõpptulemusena saab klient endale soovitud objektist täieliku 3D visualiseeritud projekti. Projekt võib olla mitmes erinevas variandis, näiteks erinevate kujunduste või kasutatud värvilahendustega.

Kogu projekti on võimalus ka animeerida ehk muuta pilt liikuvaks. See annab veelgi realistlikuma ülevaate erinevatest nurkadest. Selliselt animeeritud projektil on võimalus näha reaalpildis, millised saab olema tulevikus rajatavad detailid. Võimalik on liikuma panna kõiki detaile, mis on ka tegelikult  liikuvad. Näiteks piirdeaedade väravad, garaaži uksed või mõni muu reaalselt liikuv objekt.

Milleks on 3D projekt vajalik?

3D projekti eesmärgiks on kliendil paremini mõista projekteerimise ja ehituse protsessi. See annab põhjalikuma ja lihtsama viisi selgitada välja sobivad lahendused nii ehitajatele, arendusfirmale kui ka klientidele. Ning aitab lisaks ennetada ka ehitusel tekkivaid vigu. Projekti olemas olul on kergem teha otsuseid, lihtsam planeerida töökäiku ja lõpuks ka hea  ülevaade kogu maksumusest. Projekti lisades saab välja tuua ka kõik kasutatavad materjalid ja nende mahud. Selle baasil on lihtne võtta erinevaid pakkumisi erinevatest ettevõtetest. Ajal kus materjalid on kallid on see soodsaim viis mitte eksida.

 

Võta meiega ühendust