Aedade ehitus ja planeerimine 09.04.2017

 

  • Kuidas saab Teie firma aiaomanikku aidata?

Aiarajatised oü on tegelenud piirdeaedade ja haljastuse ehitusega eramutele juba 14 aastat. Meie põhitööks on erinevate piirdeaedade ehitus aga järjest enam valmistame täisprojekte alustadest piiretest ja lõpetades haljastuse ning erinevate aiarajatiste loomisega. Samuti valmistame erinevaid kivirajatisi eramutele nagu näiteks kiviplatsid, kivipostid ja soklid aiapiiretele.  Meilt on võimalik osta väga erinevaid piirdeaedade materjale, nagu võrkaiad võrkpaneelid, metallaiad, väravate komplektid, automaatika väravatele jne. Sellest aastast pakume väga suurt valikut piiretematerjale enda e poes mille aadress on www.aiakeskus.ee  Kõik meie tooted on aastate jooksul välja arendatud ja omavad väga kõrget  kvaliteeti. Samuti kasutame valmis toodete puhul ainult kõige paremaid tooteid mis on toodetud euroopas. Meie aiakomplektid mida müüme on alati ka kliendil endal väga lihtne paigalada. Paljud soovivad ise paigaldada erinevaid piirdeid, sellisel juhul anname tasuta nõuandeid paigalduse kohta  ja müüme lihtsalt aia materjale.

 

  • Milliseid teenuseid pakute ning kuidas toimub kliendi aiaga tutvumine ning töö käik?

Meie põhilisteks teenusteks on piirete rajamine erinevatest materjalidest. Pakume ka kiviparketi ja haljastuse rajamisteenust. Tavaliselt pöördub klient meie poole saates meile hinnapäringu soovitud teenuste kohta. Meie teeme esialgse hiinapakkumise ja võtame seejärel ühendust kliendiga. Siis on tavaks saanud objektil kohtumine. Selle käigus kuulame kliendi soove, võtame mõõdud ja teeme fotod objektist ning asume täpsemat hinnapakkumist tegema. Tihti tekib küsimus ka et milline piire või kivirajatis sobiks konkreetsele eramule. Kindel on see et puitaed või võrkaed ei sobi igale poole.  Kuna oleme tegelenud piiretega juba pikka aega siis meie kogemuste ja teadmiste põhjal teeme esmatutvusel objektil kliendile soovitusi ning anname nõuandeid piirde ja edasise aiakujunduse jaoks.  Kui pakkumine on sobilik siis teeme lepingu ja lepime kokku juba edasised tingimused tööde valmimise ning materjalide tarnete kohta.

Sellest aastast pakume ka uudset koduaia projekteerimise teenust. Projekteeritud on haljastusi aastakümneid paberil. Aiarajatised pakub aga sellest aastast 3D visualiseerimise teenust. 3D projekt annab ülitäpse kujunduse rajatavatest obkjektidest. Objektiga tutvumise käigus mõõdame nii maja, krundi kui ka erinevad rajatised ja kanname selle arvuti programmi. Seejärel kavandame võimalikud variandid erinevatest piirete kivi ning haljastuse tüüpidest. 3D projekti valmides on kliendil võimalik vaadata kolme mõõtmeliselt pildilt erinevatest nurkadest enda eramut. Selline projekt on parim lahendus kui ei ole täpset nägemust milline piire võiks sobida. Projekti on võimalik kanda väga erinevaid rajatisi. Saame projekteerida kivirajatised, veesilmad, hekid, puud, varjualused, väravad, kivipostid, valgustus, mänguväljakud jne. Selline projekt annab kindla ülevaate tulevatest töödest. Üldiselt piirete ja haljastuse rajamine ilma kindla projektita on pimeduses kobamine. Tihti ei pruugi küll ilus piireaed eramuga kokku sobida. Suurimad vead mis piirete rajamisel tehakse on vale toon, kõrgus lippide vahe postide laius ning üldine materjalide valik. Projektis pakume alati välja erinevaid toone, mõõtmeid ja asukohti erinevatele rajatistele. Samuti on valida võimalik erinevaid toone kivi ja valgustus asukohad. Valgustuse puhul saame näidata kuidas see näeb välja pimedas ehk kuna seda siis ju tarvis kõige enam. Valgusteid paigaldada sisetunde järgi ei ole just kõige targem kuna need on väga kallid.

 

 

 

  • Juhul kui kliendil on koduloomi, siis kas arvestate aia rajamisel ka nendega?

Koduloomad on pereliikmed ja nendega tuleks kindlasti arvestada aia rajamisel. Kuna koduloomad on erinevad siis kõik lahendused ei pruugi alati sobida. Piirdeid asutakse väga tihti rajama siis kui perre võetakse koer. Sellisel juhul on vaja arvestada mitme asjaoluga. Kindlasti ei soovita kasutada tavalist võrkaeda kui tegemist on suure koeraga. Tihti koerad armastavad enda esikäpad aiale panna ja siis seal uudistada mööda minevaid inimesi. See aga rikub aiavõrgu juba paari aastaga. Kõige parem lahendus on sellisel juhul maja külgedele aga ka maja ette rajada tugevast traadist võrkpaneelaed.  Võrkpaneel aed on 4 ja 5mm traadist ning talub ka  suuremat pinget ning ei veni välja. Loomulikult ideaalne lahendus oleks paigaldada kogu krundile kas puit või metall aed, aga kuna materjalid on kallid siis võib see liiga kulukaks osutuda. Meie soovitus on maja kõrval külgedele rajada võrkpaneel aed tavalise aiavõrgu asemel. Samuti sobib võrkpaneel maja fasaadi piirdeks, see aga nõuab pigem modernset stiili eramut.

 

  • Milliseid soovitusi sellisel juhul, kui on loom, aiaomanikele annate?

Nagu eelnevalt kirjutasin soodsaim ja turvaliseim lahendus oleks võrkpaneel aed. Kui krunt on aga suur võib ka piirata tavalise aiavõrguga. Valida saab siis kas punutud või keevisvõrgu vahel. Punutud võrk talub mõnevõrra rohkem pinget kuna tema ehitus ja silma suurus on teistsugused. Kõik võrgu silmad on omavahel punutud ja annavad liikuda mõningasel määral. Keevisvõrgu puhul on traadid üksteise külge keevitatud ja jäigad. Keevisvõrk on küll väga ilus ja samuti lihtne paigaldada aga samas võib loomade ja suure lumerohkuse tõttu väga kiirelt rikneda.

Müüme ka spetsiaalseid loomavõrke , mis ei ole nüüd küll mõeldud koduaedade piiramiseks aga võiksid sobida maakohtadesse suuremate territooriumide piireteks. Need on spetsiaalsed Nodafort loomavõrgud. Enamuses kasutatakse neid karjamaadel ja metsaservadel loomade piiramiseks. See võrk aga sobib tegelikult igale poole ja on väga soodne võrreldes teiste võrgu tüüpidega. Samuti on seda lihtne paigaldada. Meie poolt pakutaval loomavõrgul on võrgu silmad samuti kokku punutud. See annab võrgule jällegi elastsust ja pingetaluvust. Paljud loomavõrgud mis poodides pakutakse on nn keevisvõrgud. Kuna traadi paksus nendel võrkudel on enamjaolt 2,1mm siis keeviskohad võivad väga nõrgaks jääda. Tihti purunevad need juba paigaldamisel kui pingutatakse võrku.  Kuna kõik krundid ja omanike soovid on tihti väga erinevaid siis kindlasti ühtseid lahendusi ei ole olemas. Kõik on tavaliselt väga personaalne. Sellepärast soovitamegi alati meiega ühendust võtta ja uurida erinevaid võimalusi. Pakume alati enda klientidele väga erinevaid lahendusi nii hinna kui kvaliteedi poolest.

 

  • Kuidas looma ala piirata kõige nutikam oleks, et terve aed tema tõttu kannatada ei saaks?

Kui soovitakse rajada spetsiaalne looma aedik siis soovitame kasutada kas tugevat aiavõrku või võrkpaneel piiret. Kindlasti tuleb arvestada looma puhul aluskatte loomisel. Koera aedikusse täies ulatuses ei ole mõistlik muru rajada, kuna looma käigu osas see kindlasti rikneb. Samuti on rakse puhastada muru osa. Osa aedikust võiks sellisel juhul katta kivi või puit terassiga. Kindlasti aga osa aedikust tuleks rajada muruga, kasutada tuleks kindlasti tugevat tallamist taluva muru tüübiga. Rajada võib ka murukivi. See tüüp on näeb väga hea välja ja samas ei muutu ajapikku koledaks. Koera aedik peaks olema ka piisavalt suur et loomal oleks ruumi seal vabalt liikuda. Väga väike liikumis ruum võib mõjuda loomale depresiivselt. Enne aediku rajamist tuleks kindlasti uurida looma tõu eriärasuste kohta.

 

 

koera aed

 

 

 

  • Kas aia rajamisel aitate ka aeda eluslooduse paigutamise planeerimisega (istikud, püsikud jms), et terviklik pilt hästi välja tuleks?

 

Hea tervikliku pildi saavutamiseks soovitame tellida täielik aia projekt, nagu eelnevalt rääkisin on selleks parim valik 3D visualiseerimine. Selle projekti käigus saame kõik kliendi soovid paigutada programmi ja välja tuleb reaalne pilt tulevasest maja aiast. Projektis on näha kõik olemas olevad maja detailid , värvus, ning soovitavad rajatised. Projekti puhul on lihtsam ka hiljem ehitajal lähtuda. Tihti tellitakse esialgu piire või kiviplats ja minnakse edasi sammudega rajades igal aastal midagi uut. Projekti olemas olul on olemas terviklik pilt ja ehitajal on alati hea see aluseks võtta ja selle põhal rajada soovitavad elemendid koduaeda.

 

  • Kas aiaomanik saab Teie abi ka pikemaajaliselt kasutada ning näiteks igal aastal Teie abi kasutada aia värskendamisel?

Tihti teeme koostööd aiaomanikega kellel on probleeme näiteks muru kasvamisega. Kuna muru rajamine nõuab tihti aastaid tööd ja erinevaid võtteid siis oleme abistanud majaomanikke muru probleemide lahendamisel. Samuti on tihti vajadus piirdeaedasid korrastada. Suure lumerohkuse tõttu võivad erinevad piirded kahjustuda. Sellisel juhul võtame tihti vana piirdeaia osadeks ja paigaldame selle uuesti. Vajadusel vahetame välja võrgud ja sirgendame väravaposte. Aastate jooksul võib ka piirete värvus muutuda mustuse ja päikese töttu. Sellisel juhul saame aidata piirete värvimisega.

Aidata saame ka kiviteede ja platside korrastamisel. Palju probleeme ja muresid on ära vajunud või hoopis ülestõusnud kiviplatsidega. Vee jäätumise tagajärjel hakkavad jäänihkumise tõttu kivid liikuma ehk tekivad pinnase nihked. See juhtub tavaliselt siis kui on tööde tesotamisel kokku hoitud aluspinnase materjalide arvelt, või on kasutatud vale suuruse ning tihedusega aluspinnase materjale.  Kuna kivitööd on kallid siis tihti tellitakse töö suvalistelt ehitajatelt kellel piisavai kogemusi napib. Samuti tehakse vigu aluspinnase materjalide valikul. Kõik killustikud ja täiteliivad ei sobi kiviparketi rajamiseks. Samuti on oluline eelnev pinnase struktuur. On see liiga savine või pigem mullane.

 

Kõiki piirdeaia materjale on võimalik osta ja tellida meie uuest e poest www.aiakeskus.ee

Meie tooted on kindlasti parima hinna ja kvaliteedi suhtega terves Eestis!

Kuna paigaldame ise ka kõiki neid materjale siis oskame kindlasti teile anda soovitusi erinevate materjalide kohta. Kui soovite lihtsalt infot ja abi aia kujundamisel siis soovitame kontakti võtta info@aiarajatised.ee meie esialgsed nõuanded piirete ning haljastuse valikul on tasuta.

 

 

Võta meiega ühendust