Aiarajatised oü on valitud “Aasta betoonehitis 2016” nominendiks. 15.03.2018

Eesti Betooniühingu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu korraldatavale konkursile „Aasta betoonehitis 2016” esitati 20 nominenti. Kui tavapäraselt on võistlusel osalemas hulgaliselt eramuid ja kortermaju, siis tänavu on esindatud ka uued hotellihooned ja koolimajad.
“Eesti betoonehitiste võistlus ilmestab kujukalt, millised on tänased Eesti tõmbekeskused,” sõnas betooniühingu juhatuse esimees Tiit Roots. “Rõõmustab Tartu linna väga suur osakaal tänavusel betoonehitiste konkursil, kusjuures vägagi kaalukate ja huvitavate ehitistega,” lisas Roots. Tema sõnul osaleb võistlusel rida nimekaid eri põlvkondade arhitekte, kellest mitmed on varasemaltki endile betoonehitistega nime teinud.
Seitsmeteistkümnendat korda korraldatava võistluse eesmärgiks on esile tõsta ehitisi, mille nägusus ja ökonoomne teostus demonstreerivad betooni kui kodumaise materjali eeliseid ja võimalusi. Võidutöö valimisel arvestatakse panust kohalike ettevõtjate töösse, aga ka objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust, nõudlikusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust. Tutvu tänavuste nominentide töödega!

1. Arsenali keskus – Erika 14, Kopli, Tallinn
tellija: Arsenal Center OÜ;
arhitektuur: PIN Arhitektid OÜ (Jaan Port, Katrin Kaevats, Markus Nimik, Neeme Tiimus);
konstruktor: Civen OÜ (Paavo Pikand, Jörgen Joonas);
ehitaja: Nordecon AS;
betoonitööd. Nordecon Betoon OÜ, Primekss Põrandad OÜ, Eurobetoon OÜ;
betoontooted: TMB Element OÜ, Talot AS;
raketis: Foumcutter.

2. Büroo 83 – Tartu mnt. 83, Tallinn
tellija: Novira Tartu mnt 83;
arhitekt: Koko Arhitektid OÜ (Jaanus Männik, Raivo Kotov);
konstruktor: Nordecon Betoon OÜ (Andrei Kervališvili); Neoprojekt OÜ (Marti Sein);
ehitaja: Bauschmidt OÜ;
betoonitööd: Nordecon Betoon OÜ;
betoon: Rudus AS;
raketis: Peri AS.

3. Büroohoone Norra Maja – Veerenni 24, Tallinn
tellija: AS Kawe;
arhitektuur: PIN Arhitektid OÜ (Jaan Port, Katrin Kaevats, Markus Nimik, Neeme Tiimus);
konstruktor: Inseneriprojekt OÜ (Madis Akel);
ehitaja: Nordecon AS;
betoonitööd: Nordecon Betoon OÜ, Concrete Construction Contractor OÜ;
betoontoodete tarnija: Lasbet Tootmine AS;
betoon: AS HC Betoon;
raketis: Peri AS, Doka Eesti OÜ.

4. City Residence – Tartu mnt. 56, Tallinn
tellija: Tartu mnt 56 OÜ;
arhitekt: ARS Projekt (Rasmus Tamme);
konstruktor: Civen OÜ (Paavo Pikand);
ehitaja: Bauschmidt OÜ;
betoonitööd: Kontek Int AS;
betoontooted: Muuga Betoonelement AS;
betoon: Rudus AS.

5. Eesti Rahva Muuseum – Muuseumi tee 2, Tartu
tellija: Riigi Kinnisvara AS;
arhitektuur: DGT Architects (Dan Dorell, Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane);
konstruktor: Novarc Group AS, IB Aksiaal OÜ;
ehitaja: Fund Ehitus OÜ;
betoonitööd: Alusehitus OÜ, Balti Betoon OÜ, Betoteam OÜ, Bildex Grupp OÜ, BMG Ehitus OÜ, Booden Grupp OÜ, Claro OÜ, E.S.C. Engineering Service Construction OÜ, FCC Betoonitööd OÜ, Floco OÜ, Järelpinge Inseneribüroo OÜ, Kiili Betoon OÜ, Klemmer OÜ, K- Most AS, Marico Ehitus OÜ, MPT Ehitus AS, Rebuco OÜ, Vensen AS;
betoontoodete tarnija: TMB Element OÜ, Betotrade OÜ, Ikodor OÜ, Kiili Betoon OÜ;
betoon: TM Betoon OÜ, Rudus AS;
raketis: Ramirent Baltic AS (enamus), Peri AS, Doka Eesti OÜ.

6. Eramu Nõmmel – Hämariku 10, Tallinn

tellija: Herki-Sven Sell;
arhitektuur: Indrek Kallas;
konstruktor: Artest Project OÜ;
ehitaja: Est Trading Partner OÜ;
betoontoodete tarnija: E-Betoonelement AS

7. Hilton Tallinn Park Hotell – Kreutzwaldi 23, Tallinn

tellija: Kesklinna Hotellid OÜ;
arhitektuur: Meelis Pressi Arhitektibüroo;
konstruktor: Neoprojekt OÜ;
ehitaja: Merko Ehitus Eesti AS;
betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS;
betooni tarnija: Betoonimeister AS;
betoontooted: Lasbet Tootmine AS;
raketis: Peri AS.

8. Hotell Lydia – Ülikooli 14, Tartu

tellija: Toomemäe Kinnisvara OÜ;
arhitektuur: Allianss Arhitektid (Tarmo Teedumäe);
konstruktor: Sirkel & Mall OÜ (Raul Aripmann);
ehitaja: Ehitustrust AS;
betoonitööd: Claro OÜ, Maru AS, Rebuco OÜ;
betooni tarnija: Rudus AS;
raketis: Ramirent Baltic AS.

9. Järveküla Kool – Reti tee 20, Peetri alevik, Rae vald, Harjumaa

tellija: Rae vallavalitsus;
arhitektuur: Sweco Projekt AS (Ahti Kooskora, Erko Luhaaru, Loona Kikkas, Maret Volens, Andres Volens);
konstruktor: Sweco Projekt AS (Jaanus Natka, Jana Pärn, Eha Tõnupärt, Timur Murtazin);
ehitaja: Nordecon AS;
betoonitööd: Rakennus Grupp OÜ, Via Betoon Eesti OÜ;
betoontoodete tarnija: Betoneks AS;
betooni tarnija: HC Betoon AS;
raketis: Peri AS, Doka Eesti OÜ.

10. Kaubandus- ja vabaajakeskus Kvartal – Riia 2, Tartu

tellija: TTK Investeeringud OÜ;
arhitektuur: Kadarik ja Tüür Arhitektid;
konstruktor: Tari AS;
ehitaja: konsortsium Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS & Ehitustrust AS;
betoonitööd: Kontek Int AS, Savekate OÜ, Klemmer OÜ;
betoontoote: TMB Element OÜ;
betooni tarnija: Rudus AS, Betoonimeister AS;
raketis: Doka Eesti AS, Peri AS.

11. Korterelamu Mardi t. 9 – Mardi 9, Tallinn

tellija: Barensholm OÜ;
arhitektuur: Kuu Arhitektid OÜ (Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla); Projekt O2 OÜ (Vilve Enno, Anna Gallat, Triinu Nurmik);
konstruktor: Pikoprojekt OÜ;
ehitaja: RAMM Ehituse OÜ;
betoontoodete tarnija: E-Betoonelement AS.

12. Korterelamud Tartu mnt. 52 A, B, C – Tartu mnt. 52, Tallinn

tellija: Merko Ehitus AS;
arhitektuur: Martin Aunin;
konstruktor: Neoprojekt OÜ;
ehitaja: Merko Ehitus Eesti AS;
betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS;
betoontoodete tarnija: Lasbet Tootmine AS;
betooni tarnija: Betoonimeister AS;
raketis: Peri AS.

13. Maarjamaa Hariduskolleegium – Kaagvere, Mäksa vald, Tartumaa

tellija: Riigi Kinnisvara AS;
arhitektuur: Esplan OÜ;
konstruktor: Esplan OÜ;
ehitaja: YIT Ehitus AS;
betoontoodete tarnija: E-Betoonelement AS;
betoon: Rudus AS.

14. Narva rannahoone – Linnuse 2, Narva

tellija: Narva Linnavalitsus;
arhitektuur: Arhitektuuribüroo JVR (Kalle Vellevoog, Andrus Andrejev, Martin Prommik; sisearhitekt: Tiiu Truus;
konstruktor: EstKONSULT, Ahti Lääne, Jürgen Einpaul;
ehitaja: E&G Ehitus;
betoonitööd: Pärnu REV;
betoontoodete tarnijad: erinevad;
raketis: Peri AS.

15. Novira Plaza – Tartu mnt. 25, Tallinn

tellija: Novira Plaza OÜ;
arhitekt: Arhitektuuribüroo JVR OÜ (Kalle Vellevoog);
konstruktor: Civen OÜ (Paavo Pikand);
ehitaja: Bauschmidt OÜ;
betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS;
betoon: Rudus AS;
raketis: Peri AS.

16. Püsiekspositsiooni „Ajarada” poodiumid jm. väikevormid, Eesti Rahva Muuseum – Muuseumi tee 2, Tartu

tellija: Eesti Rahva Muuseum;
arhitekt: 3+1 arhitektid OÜ;
konstruktor: Wazombi labs OÜ;
ehitaja: Wazombi labs OÜ;
betoonitööd: Aiarajatised OÜ.

 

17. Rahvusarhiivi peahoone Noora – Nooruse 3, Tartu

tellija: Riigi Kinnisvara AS;
arhitektuur: Asum Arhitektid OÜ, Arhitekt 11 OÜ, Vaikla Stuudio OÜ;
konstruktor: DMT Insenerid OÜ;
ehitaja: YIT Ehitus AS;
betoonitööd: Savekate OÜ;
betoontoodete tarnija: Talot AS.

18. Villa Lääne-Virumaal

tellija: eraisik;
arhitekt: arhitektibüroo Emil Urbel OÜ: Emil Urbel, Aleksandr Zverev;
konstruktor: Tõnu Peipman, Karl Teigar, Inseneribüroo Printsiip OÜ;
ehitaja: Revin Grupp OÜ;
betoonitööd: Swetrack AS;
betoontoodete tarnija: Swetrack AS.

19. Tallinna betoontee katselõik (Paldiski maantee rekonstrueerimine) – Järveotsa teest Järvekalda teeni, Haabersti, Tallinn

tellija: Tallinna Kommunaalamet;
konstruktor: GEO Grupp OÜ, Reaalprojekt OÜ;
ehitaja: Lemminkäinen Eesti AS;
betoonitööd: BT Beton-Technik GmbH;
betoon : HC Betoon AS.

20. Ärihoone Karl Storz – Pärnu mnt. 556b, Saue vald, Harjumaa

tellija: Karl Storz Video Endoscopy Estonia OÜ;
arhitektuur: Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal OÜ;
konstruktor: Neoprojekt OÜ, CES AS;
ehitaja: Maru Ehitus AS;
betoontoodete tarnija: E-Betoonelement AS.

Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad.
Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mille välimus ning efektiivne ja ökonoomne teostus demonstreerivad betooni kui kodumaise materjali eeliseid ja võimalusi.
Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel, samuti arvestatakse võidutöö valimisel objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ning nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.
70 korda korraldatava võistluse žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad.
Võitja kuulutatakse välja betoonipäeval 2017. aasta märtsis

Võta meiega ühendust